Organizacja pogrzebu stanowi jeden z najbardziej trudnych i wymagających aspektów tego etapu żałoby. Ból po stracie bliskiej osoby jest już bardzo uciążliwy dla członków rodziny, którzy również zmuszeni są do zmierzenia się z formalnościami pogrzebowymi. Dlatego Zakład Pogrzebowy Arka w Olsztynie zajmuje się wszystkimi kwestiami formalnymi i urzędowymi, które są wymagane na różnych etapach organizacji pogrzebu.

Uprzejmy i kompetentny personel udzieli Państwu wsparcia w zakresie gromadzenia wszelkich zaświadczeń i dokumentów poświadczających zgon oraz pomoże w późniejszych zadaniach związanych z przygotowaniem pogrzebu.

Nasza pomoc w kwestiach formalnych obejmuje m. in. bezgotówkowe rozliczanie kosztów pogrzebu w ramach zasiłku ZUS, KRUS, MSWiA, WBE; załatwianie formalności urzędowych w takich instytucjach, jak USC, ZUS, KRUS, MSWiA, WBE, Szpitale, Konsulaty, Sanepid. Dajemy także możliwość uzgodnienia przebiegu uroczystości pogrzebowej u Państwa w domu, w ramach mobilnego biura, które działa głównie na terenie Olsztyna i okolic.

załatwiamy formalności pogrzebowe