Śmierć bliskiej osoby wiąże się najczęściej z silnymi i trudnymi emocjami u osoby, która jest świadkiem takiego wydarzenia. W takich właśnie przypadkach niełatwo jest czasem podjąć się działań, które są niezbędne. Z myślą o osobach, które mogą znaleźć się w podobnej sytuacji, przygotowaliśmy krótki poradnik postępowania.

Zgon w domu

Jeżeli śmierć nastąpiła w domu konieczne jest wezwanie lekarza POZ albo pogotowia ratunkowego (numer telefonu to 999 lub 112.) Lekarz po stwierdzeniu zgonu wystawia kartę zgonu. Na podstawie tego dokumentu zostanie później wystawiony akt zgonu. Także na podstawie karty zgonu zakład pogrzebowy może podjąć się eksportacji zmarłego do chłodni. Jeśli życzą sobie Państwo, aby to Zakład Pogrzebowy Arka w Olsztynie podjął się tego zadania, prosimy o kontakt pod całodobowymi numerami telefonów 605 635 908 lub 605 665 909.
poradnik pogrzebowy

Zgon w szpitalu lub hospicjum

Jeśli śmierć nastąpiła w szpitalu lub hospicjum kartę zgonu wystawia lekarz, będący na dyżurze w czasie, gdy nastąpił zgon danej osoby. Na podstawie karty zgonu możliwe jest zlecenie zakładowi pogrzebowemu przewozu ciała zmarłego do chłodni. Zakład Pogrzebowy Arka przyjmuje zlecenia na taki przewóz – pod numerami telefonów 605 635 908 lub 605 665 909. W Zakładzie Pogrzebowym Arka służymy pomocą we wszystkich formalnościach. Zapraszamy do jednego z naszych biur w Olsztynie, w celu omówienia bliższych szczegółów. Jeśli Państwo sobie tego życzą – możemy się podjąć odpowiedzialności za sprawy urzędowe w Państwa imieniu. Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez całą dobę.