W ostatnich latach kremacja staje się w Polsce coraz bardziej popularna, stanowiąc alternatywę dla pochówków tradycyjnych. Wybór tej formy pochówku zależy od woli zmarłego, od życzenia rodziny, a czasem także od okoliczności związanych tak z samą śmiercią, jak i z miejscem pochówku. Czasem bowiem zarysowuje się problem z dostępnością miejsc grzebalnych tradycyjnych i optymalnym rozwiązaniem jest decyzja o kremacji. Kremacje stają się coraz bardziej popularne także ze względów etyki oraz ekologii, a także dlatego, bo wybór tej metody pochówku w wielu przypadkach pozwala na znaczne oszczędności finansowe.

W przypadku wyboru kremacji ważne jest, aby polegać na prawdziwych profesjonalistach, którzy wiedzą, jak działać w pełnej zgodności z przepisami regulującymi realizację tego typu pogrzebu.

kremacja olsztyn

Kremacja Olsztyn

Zakład Pogrzebowy Arka w Olsztynie podejmuje się kompleksowego przygotowania i przeprowadzenia pogrzebu z uprzednią kremacją. Nadzorujemy i realizujemy każdy etap tego typu uroczystości – aż po sam pochówek w grobie lub w kolumbarium.